Heraldické památky Malostranského hřbitova

25.03.2013 18:00

V rámci Hovorů o Praze pořádaných společně s Klubem Za starou Prahu zveme na přednášku Gabriely Kalinové: "Heraldické památky Malostranského hřbitova", která je věnována Mojmíru Chromému a Vladimíru Pouzarovi.
Koná se v Národním technickém muzeu v bývalém kinosále.

Vstup volný.

Kalendář akcí

Přednáška České stopy na vídeňském „komunálním“ hřbitově sv. Marka

09.01.2023 17:00
Spolek Malostranský hřbitov si Vás dovoluje pozvat na další z cyklu přednášek o historických hřbitovech, tentokráte o sv. Markovi ve Vídni. Přednáška se uskuteční pondělí 09.01.2023 od 17 hodin v pobočce Městské knihovny v Praze na Smíchově, nám. 14. října 15, Praha 5. V rámci...

ZRUŠENO! Předvánoční komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově

18.12.2022 14:00
Z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ RUŠÍME DNEŠNÍ VYCHÁZKU NA MALOSTRANSKÝ HŘBITOV! DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!   Spolek Malostranský hřbitov zve na poslední letošní komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se uskuteční v neděli 18. prosince od 14 hodin. Průvodkyní nám v tomto předvánočním...

Přednáška Malý poklad z velkého světa: renesanční šperky rodu Zejdliců ze Šenfeldu

12.12.2022 17:00
Termín:         12. prosince 2022, od 17 hod., Městská knihovna v Praze – Smíchov, Nám. 14. října 15 Přednáší:       PhDr. Jan Štěpánek, Ph.D., historik umění...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Aktuality

Výstava představí slavné „české“ Rakušany

V letošním roce se koná v pořadí již 9. ročník projektu Kulturní dědictví UNESCO. Poprvé se projekt představí i v zahraničí - v termínu 28. 7. - 10. 9. 2022 bude výstava Slavní „čeští“ Rakušané (+ UNESCO ČR) umístěna v zámku Laxenburg u Vídně. Ještě před touto instalací a mezinárodní prezentací bude výstava představena a umístěna i na Praze 5.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne za přítomnosti vzácných hostů a zástupců spolupořádajících institucí ve čtvrtek 2. června od 16.30 hodin v parku Portheimka, při ulici Štefánikova. Kromě komentované prohlídky obou výstav (UNESCO Rakouska a Slavní „čeští“ Rakušané) na návštěvníky čeká i koncert skupiny Motovidlo a ochutnávka nejlepších rakouských vín od firmy Foltýn Wine. Výstava představí 50 nejvýznamnějších rakouských osobností českého původu nebo s významným vztahem k naší kultuře (F. Kafka, M. Brod, R. M. Rilke, F. Werfel, V. Adler, B. von Suttnerová…). Druhá část výstavy pak návštěvníky zavede mezi 38 památek rakouského historického a kulturních dědictví na seznamu UNESCO. Výstava je venkovní, ale významná součást kolekce bude umístěna i v nedaleké pobočce Městské knihovny v Praze na Smíchově (faksimile tzv. Peuringerovy mapy) na nám. 14. října 15.

Výstavy potrvají do 16. června a v jejich průběhu proběhne několik atraktivních doprovodných akcí - přednášky, setkání v ateliéru, doplňující výstavy. 

V pátek 3. června se od 17 hodin uskuteční v Komunitním centru Prádelna, Holečkova 38a, vernisáž výstavy Salcburk – město UNESCO a Mozarta, kterou připravil Spolek Malostranský hřbitov. Součástí vernisáže je i přednáška Gabriely Kalinové o propojení Prahy a Salcburku v Mozartově době. Zavítáme též mezi pražské přátele W. A. Mozarta, manžele Duškovi z nedaleké Bertramky.

V sobotu 4. června od 17:00 hodin proběhne prohlídka ateliéru Jana Brabence a autorské čtení z knihy „Vídeň je Vídeň, ale bez Čechů by to nebylo ono“. Ateliér se nachází na adrese Uhelný trh 10.

V úterý 7. června od 17 hodin se v pobočce Městské knihovny v Praze na Smíchově, Nám. 14. října 15, uskuteční přednáška prof. Milana Hlavačky
"Nekropole rakouských podnikatelů v Čechách".

Vstup na všechny akce je zdarma a bez rezervace. Více o výstavě a doprovodných akcích najdete na webových stránkách projektu www.cultural-heritage.cz/praha/ .

 


<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>