Heraldické památky Malostranského hřbitova

25.03.2013 18:00

V rámci Hovorů o Praze pořádaných společně s Klubem Za starou Prahu zveme na přednášku Gabriely Kalinové: "Heraldické památky Malostranského hřbitova", která je věnována Mojmíru Chromému a Vladimíru Pouzarovi.
Koná se v Národním technickém muzeu v bývalém kinosále.

Vstup volný.

Kalendář akcí

Komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově

02.07.2022 14:00
Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se uskuteční v sobotu 02. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.   Tentokráte se budeme věnovat také Jakubu Arbesovi, smíchovskému patriotovi, novináři a...

Setkání připomene stavitele K. Dientzenhofera

20.06.2022 17:00
Spolek Malostranský hřbitov zve na pietní setkání u příležiosti 300. výročí úmrtí stavitele Kryštofa Dientzenhofera (1655-1722) spojené s krátkou vycházkou po Malostranském hřitově. Sraz je u náhrobku biskupa Thun-Hohensteina u hlavního vchodu. Vstup zdarma, bez bariér a bez rezervace.

Vernisáž výstavy Salcburk – město UNESCO a Mozarta

03.06.2022 17:00
V pátek 3. června se od 17 hodin uskuteční v Komunitním centru Prádelna, Holečkova 38a, vernisáž výstavy Salcburk – město UNESCO a Mozarta, kterou připravil Spolek Malostranský hřbitov. Součástí vernisáže je i přednáška Gabriely Kalinové o propojení Prahy a Salcburku v Mozartově době. Zavítáme též...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Aktuality

Výstava představí slavné „české“ Rakušany

V letošním roce se koná v pořadí již 9. ročník projektu Kulturní dědictví UNESCO. Poprvé se projekt představí i v zahraničí - v termínu 28. 7. - 10. 9. 2022 bude výstava Slavní „čeští“ Rakušané (+ UNESCO ČR) umístěna v zámku Laxenburg u Vídně. Ještě před touto instalací a mezinárodní prezentací bude výstava představena a umístěna i na Praze 5.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne za přítomnosti vzácných hostů a zástupců spolupořádajících institucí ve čtvrtek 2. června od 16.30 hodin v parku Portheimka, při ulici Štefánikova. Kromě komentované prohlídky obou výstav (UNESCO Rakouska a Slavní „čeští“ Rakušané) na návštěvníky čeká i koncert skupiny Motovidlo a ochutnávka nejlepších rakouských vín od firmy Foltýn Wine. Výstava představí 50 nejvýznamnějších rakouských osobností českého původu nebo s významným vztahem k naší kultuře (F. Kafka, M. Brod, R. M. Rilke, F. Werfel, V. Adler, B. von Suttnerová…). Druhá část výstavy pak návštěvníky zavede mezi 38 památek rakouského historického a kulturních dědictví na seznamu UNESCO. Výstava je venkovní, ale významná součást kolekce bude umístěna i v nedaleké pobočce Městské knihovny v Praze na Smíchově (faksimile tzv. Peuringerovy mapy) na nám. 14. října 15.

Výstavy potrvají do 16. června a v jejich průběhu proběhne několik atraktivních doprovodných akcí - přednášky, setkání v ateliéru, doplňující výstavy. 

V pátek 3. června se od 17 hodin uskuteční v Komunitním centru Prádelna, Holečkova 38a, vernisáž výstavy Salcburk – město UNESCO a Mozarta, kterou připravil Spolek Malostranský hřbitov. Součástí vernisáže je i přednáška Gabriely Kalinové o propojení Prahy a Salcburku v Mozartově době. Zavítáme též mezi pražské přátele W. A. Mozarta, manžele Duškovi z nedaleké Bertramky.

V sobotu 4. června od 17:00 hodin proběhne prohlídka ateliéru Jana Brabence a autorské čtení z knihy „Vídeň je Vídeň, ale bez Čechů by to nebylo ono“. Ateliér se nachází na adrese Uhelný trh 10.

V úterý 7. června od 17 hodin se v pobočce Městské knihovny v Praze na Smíchově, Nám. 14. října 15, uskuteční přednáška prof. Milana Hlavačky
"Nekropole rakouských podnikatelů v Čechách".

Vstup na všechny akce je zdarma a bez rezervace. Více o výstavě a doprovodných akcích najdete na webových stránkách projektu www.cultural-heritage.cz/praha/ .

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>